Raamatud


Siia tuleb nimekiri loetud raamatutest ja viited blogipostitustele, milles neist kirjutan. Ja ilmselt ka nimekiri raamatutest, mida tahaksin lugeda. Soovitused on ka teretulnud!

Ulla Laxen "Laul, mis leidis sõnad. Mängu kaudu sisemise vabaduseni", Tallinn 2005

Appi, see ei saagi siin kunagi täiendatud, kui ma kohepraegu ei alusta. Võinoh, ei jätka siis, sest ma ikkagi olen olnud eeskujulik ja teinud ühe postituse. Sada aastat tagasi. Aga see on väga hea postitus, muidugi. Täiesti ajatu, võiks öelda.

Ühesõnaga, kui Sul on aega lugeda läbi (või võtta kätte ja sirvida, kasvõi) ainult üks raamat, siis see peab olema Shefali Tsabary "The Conscious Parent" ja kui siis natukene jääb veel aega, ka tema "The Awakened Family". Täiesti asendamatud raamatud. Sa lihtsalt saad aru, miks kõik on nagu on ja kuidas tegelikult on kõik nii lihtne ja ilus, kui sa lihtsalt muudad vaatenurka ja suhtumist. Nagu elus vist üldse eks. See on sellline tekst, milles ükski osa ei räägi vastu misiganes muule teooriale või lähenemisele või raamatule, mida ma olen lugenud, mis on mind kõnetanud. Tema raamatud ja videoloengud lihtsalt toetavad kõike seda. Kogu joogalik lähenemine elule ja lastele ja endale on ka sellega kooskõlas. Uksumatu, eksole. Nii et parem on seda lugeda. Ja tema raamatuid ja loenguid tuleb lihtsalt aeg-ajalt üle lugeda, kui kriis hakkab lainetena üle pea jälle kokku lööma. Ta oskab eriti malbelt su jälle tagasi lainele tuua.


Siis soovitan kindlasti Thomas Gordoni ja Jesper Juuli raamatuid ja Elizabeth Pantley raamatuid "Nututa uni" ja "Nututa kasvatus". Need on head. Ja kui beebi pole veel kõhust väljunud (või on just väljunud), siis on hea lugeda W. ja M. Searsi "Kuidas luua turvaline kiindumussuhe oma lapsega". 


Ja kui beebi on kõhus, soovitan kindlasti leida lähim rasedate jooga tund. Sest see "mine joogasse" ei ole lihtsalt asi, mida on kombeks rasedatele öelda. See on reaalne kogemusest tulenev soovitus. Tänu joogale, joogast õpitud suhtumisele, teadmistele ja hingamistehnikatele oli minu kolmas sünnitus selline, et ma meenutan seda lausa õndsa tundega! Jah! Esimesed kaks olid ka okeid, aga ma ise olin ikka puhta teadmatuses oma kehast ja sellest, kuidas ma saan ise seda kõike toetada samamoodi nagu takistada. Nii et selleks, et olla võimalikult tśill, mine ja mediteeri ja keskendu ja leia see kontakt iseendaga. Ja ma soovitan kindlasti kundalini jooga baasil rasedate tunde, sest seal tegeletakse lisaks hingamistehnikate õppimisele ja keha toetamisele ka näiteks karma ja alateadvuse puhastamisega ja seal saad oma beebi muuta immuunseks põlvkondadega kaasa tulnud kräpile. Vägev värk. Olen kogenud. Ühesõnaga, sealt saad igasugust head teavet ja kogemust, mis annavad sulle kindlama tunde sünnitusele vastu minna. Ja üldse emadusele. Ja elule pärast sünnitust.

Ja ma olen südamest hea meelega valmis sinuga arutlema sünnituse ja laste ja emaduse ja naiselikkuse teemadel ja kõikvõimalikel muudel teemadel, kui tunned, et tahaks. Kirjuta mulle facebooki Kolme Kleidikese lehe postkasti või aadressil kolmkleidikest@gmail.com!

No comments:

Post a Comment