Kleidist

Foto: Krõõt Tarkmeel

Ma olen naine ja abikaasa, kolmelapseema, kundalini jooga ja lastejooga õpetaja ja üldse üks uudishimulik inimene. 2017. aasta mais täitsin oma unistuse ja lõin omaenda südame järgi Viimsisse Elujõusaali, mis on selline jooga- ja inspiratsioonisaal, kus saab joogatada, aga ka tantsida, igasugustes töötubades oma andeid avastada ja tunda end osana mõnusast kogukonnast Jap. Selline uskumatu lugu! Selle kohta saad rohkem lugeda siit.
Minu peamine energia ongi praegu suunatud jooga õpetamisele, Elujõusaalile ja sealtoimuvale ja kleidikestele ja kodule. Ja muidugi iseenda ees lahtirullumisele ja igasuguste isikliku arengu nüansside avastamisele igasuguste väljakutsete ja kohtumiste abil. 

Mind huvitab väga-väga teadliku vanemluse teema, ehk et kuidas inimlikult lastele läheneda ja suhelda ja neid toetada ja kuidas elada nii, et koos oleks kõigil hea olla. Ja kuidas olla hetkes kohal ja võtta vastu neid ilmekaid õppetunde, mida iga laps iga päev sada korda mulle anda tahab. Mitte hakata neile vastu ja end kuidagi autoriteedina kehtestama. Sest siis ma võtaksin kõigilt kasvamiseruumi ära. Ütleme nii, et see on protsess. Igapäevaselt ma kõigun kuskil kõige selle vahel ja püüan mitte hulluks minna.

Ma olen hariduselt jurist, töötanud inimõiguste valdkonnas ja magistriõppes õppinud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal, nii et need teemad on ka minuga praeguseni. Ja aeg-ajalt ikka avalduvad erinevate hingelähedaste ettevõtmiste käigus. 

Ja siis ma kirjutasin siin mõned aastad ajakirjale Sensa toidust ja tervisest ja lapsevanemlusest. Ja ma kirjutan seda blogi siin ja veel üht retseptiblogi, kus me jagame häid ja paremaid taimseid retsepte. Ja siis ma kirjutan natukene ka sahtlisse osasid asju. Sest kirjutamine on üks ütlemata meeldiv asi mida teha ja ma lihtsalt teeks seda ööd ja päevad. Ma teeks seda veel rohkem. Aga vahepeal tahan ma ka muid toredaid asju teha ja uusi asju proovida ja.

Ja siis mulle meeldib laulda ja muusika üleüldse. Selles osas on mul mõned mõtted ja unistused, muidugi. Ja kuna siin viimasel ajal tundub, et unistused kipuvad täiesti ootamatult täide minema, siis ma loodan seda lõiku siin varsti täiendada.

Ja siis mulle tohutult meeldivad inimesed (suured ja väikesed). Te ei kujuta ette, lihtsalt. Kõik inimesed on lihtsalt suurepärased. Mõne inimese puhul see ei paista alati kohe välja, aga kui natuke aega lähemalt uurida, siis hakkab temast imelisi asju välja imbuma. Oodake, lihtsalt. Stay tuned. Küll tuleb.


Ja ma ei saa märkimata jätta, kui palju ma armastan raamatuid ja filme ja unistamist ja meisterdamist ja igasuguste asjade loomist ja maailma ja elu! Ja ma lihtsalt märgin seda, sest ma küll ei oska mingit mõõdet anda siin, et kui palju siis. No ikka palju!

Ma võiksin öelda, et mind huvitab peaegu kõik! Nii et kui Sul on mõni mõte või soov midagi teha ja tahad, et keegi kaasa mõtleks, siis võid vabalt kirjutada (kolmkleidikest@gmail.com)! Mulle täiega meeldib kaasa mõelda! Ja lisan siinkohal, et kui Sul on soov ja mõte midaiganes teha, siis lihtsalt hakka peale ja tee ära! Ainult niimoodi julgelt saavadki üldse kõik head asjad sündida! Ja pärast saad vähemalt endale öelda, et ma proovisin, mitte kahetseda, et miks ma ei proovinud! 

(Muide, ma ei plaaninud üldse seda kõike kirjutada - ma ei tea isegi, kust see tuli. Aga noh, ma juba ju ütlesin, et ma ei saa kirjutamata olla ja nüüd ma lihtsalt ei saa enam pidama. Palun vabandust. ma luban, et kogu järgneva teksti ma kustutan ära seni kuni ma lõpuks pidama saan.)


Foto: Mari-Liis Nellis

Ühesõnaga, kui soovid, võta minuga ühendust - küsi ja jaga ja ela end välja! Kirjuta mulle: kolmkleidikest@gmail.com ja võid vaadata vahepeal ka facebooki Kolme Kleidikese lehele, kus võib igasuguseid jooksvaid asju jälgida, kui ma ei jõua kirjutada, aga tahan jagada, mis teoksil. Ühtlasi leiab sealt vahel ka huvitavate artiklite linke ja meisterdamisnippe ja muud olulist, milleta on elu natukene vähem värviline!

No comments:

Post a Comment