Wednesday, February 15, 2017

Joogamuinasjutt ja varajane kevad ehk minu väike ashramielu Portugalis (ehk kuidas kleidikesed lasid kleidil puhata, kui soovite)Röstitud kastanid ja kaunis väljak ja eriti armas väike ja kitsas ja mere(jõe?)vaatega Lissaboni tänav 

 Pesukuivatamine Lissaboni moodi ja väike, vana, aga endiselt eriti lahe heleroheline Mini

Eelmisel nädalal saabusin oma nädalaselt joogareisilt* Portugalist, mis oli nagu mingi naasmine paralleeluniversumist. Juba see, et ma sain kõik need päevad ainult iseendale keskenduda, oli tõeline puhkus. Lisaks see, et ma sain teha iga päev joogat, kuulata ja mõista, laulda neljakümne joogainimesega võimsalt mantraid ja vestelda nendesamade, eriti tśillide joogainimestega joogateemadel (ja muidugi ka muudel teemadel. vist?), tantsida nendega täiesti tavapärasel igapühapäevasel ashrami-popup-deep house´i-peol, nautida päikest ja ookeani ja kuutteist soojakraadi ja see, et ma ei pidanud mitte ühelgi päeval söögitegemise peale mõtlema, ent sain sellest hoolimata nautida iga päev, kolm korda päevas lihtsalt maailma parimat ja täiesti taimset joogatoitu (päikeselistel päevadel lausa terrassil päikese käes). See muutis puhkuse veel tõelisemaks.Saksa joogaonu jalad

 Minu jalad

Ma tean, ma tean, et kui ma nüüd siin kirjutan, et ma tõusin iga päev kell 4.30, et minna hommikul sadhanale (hommikujooga), siis see võib tekitada mõningaid küsimusi selle puhkuse puhkusena mõistmise osas. Aga ma kinnitan teile, et kui ikka väga joogat armastada, siis see ongi puhkus, tõesti (soovitan, muide, proovida. Millegipärast me ju sinna ikka ja jälle läheme ja seda puhkuseks kutsume, eksole).

Quinta do Rajo ehk meie ashram

Igal juhul. See oli ka minu jaoks üks tavatu puhkus, aga seda selle kõige kaunimas ja tõelisemas ja rõõmustavamas võtmes! Ma võin kinnitada, et olen nüüd laetud, uut elujõudu täis ja juba tegutsen siin nagu mingi hullumeelne ja planeerin oma kevadist kalendrit niimoodi, et varsti pole maikuuni enam ühtki tühja kohta. Ilmselt ma ei pea lisama, et iga teise päeva sündmuse kirjelduses on sõna "jooga". Lastejooga, naistejooga, joogaeksam, täiskasvanute jooga, jooga-loovushommik, joogatädi kontsert jaa nii edasi. Ühesõnaga kevad möödub joogaselt. Olete kõik igale poole palavalt oodatud! Facebook toetab mind info jagamisel.

P.S: ma olen taotluslikult napisõnaline ja jagan oma reisihetki ja -joovastust eriti hea meelega isiklikult nendega, kes selle kõigega haakuvad ja eriti joogauudishimulikud on! Küll aga jagasin siin teiega ju päris heldelt pilte, et ise kaa neid siin aeg-ajalt vaatamas ja imetlemas käima hakata!

*joogareis oli osa kundalini jooga õpetajate esimese astme koolitusest, mida kindlasti kõigile soovitan! Uus koolitus algab juba kohenüüd märtsist ja selle kohta loe lähemalt siit! Aga sinna ashramisse saab ka muidu ritriitima ja koolituma ja vabatahtlikuna minna ja nende kohta loe lähemalt siit.

No comments:

Post a Comment